Projektowanie stron internetowych Joomla Wordpress Prestashop - słów kilka

FAQ - Najczęściej zadawane pytania oraz przydatne informacje na temat projektowania stron www

Czy możesz mieć darmową stronę internetową?

Od dłuższego czasu na fejsie często widziałem reklamę (post sponsorowany) od firny „Kursy Wordpress – atwi” o darmowej stronie internetowej. Te reklamy tak często pojawiły się, że w końcu mnie to denerwuje i dodałem swój komentarz, po dodaniu komentarza  te reklamy dalej często się pojawiły, ale ja już nie widziałem opcji do dodawania komentarza, myślałem, że ta firma wyłączyła możliwość dodawania komentarza dla wszystkich, jednak ja się pomyliłem, oni tylko zablokowali mnie, abym nie mógł dodawać komentarza. Wiecie dlaczego tak twierdzę? A to dlatego, że ja nie mam możliwości dodawania komentarza (nie widzę opcji do dodawania komentarz) ale widzę informacje ile komentarzu są do tej reklamy,  to oznacza, że inni mogą dodawać komentarz a ja nie!

Modyfikacja istniejącej strony internetowej

Jeśli posiadasz już swoją stronę internetową i chcesz modyfikować, rozbudować, uzupełnić lub dokończyć stronę.

Moja rada: w pierwszej kolejności zgłoś się do wykonawcy twojej strony, najbardziej prawdopodobnie  będzie ci kosztować mniej a robota będzie szybko zrobiona!

Czy wybór wykonawcę strony ma znaczenie?

Wiele osób uważa, że stronę internetową można robić każdy, nawet uczniowie! Uważają także, że można zlecić dziecku, znajomym robić stronę dla swojej firmy! I będą mieli stronę firmową darmową lub tanim kosztem. nic bardziej pomylonego!

Obecnie prawie wszyscy ludzie mają dostęp do internetu: w domu, w pracy, w szkole, w kafejce internetowej, u znajomych, itd.

Dlaczego warto dokonać optymalizację strony?

Optymalizacja to pierwszy i fundamentalny etap pozycjonowania strony. Bez prawidłowo przeprowadzonych zabiegów optymalizacyjnych strona będzie miała spore trudności w osiągnięciu wysokich pozycji. Same działania polegające na pozyskiwaniu linków nie spełnią w pełni swojego zadania. Dopiero synergia działań on page (na stronie) i off page (poza stroną) przyniesie oczekiwane rezultaty. Artykuł prezentuje kluczowe obszary, które należy usprawnić w celu skutecznego pozycjonowania.

Projektowanie elastycznych witryn - RWD

Projektowanie responsywnych stron - Responsive Web Design (RWD) - jest to nowa technologia, dzięki, której wystarczy wykonać jedną stronę internetową dostosowaną do różnych urządzeń zarówno stacjonarnych i mobilnych, bez tej technologii musielibyście Państwo wydawać fortuny na wykonanie i aktualizacje kilku stron internetowych zrobionych dla konkretnych urządzeń: komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych takich jak tabletów i telefonów komórkowych (smartfonów).

Wymagania dotyczące projektu graficznego

Niektórzy przysłali do nas e-mail z informacją, że posiadają już projekt graficzny wyglądu strony (layout) i chcą abyśmy im robili stronę internetową na podstawie posiadanych przez nich projektu. Niestety żaden z tych pseudo projektów nie nadawał się do zakodowania strony.

Poniżej przedstawiamy jakie są wymagania dotyczące projektu graficznego strony internetowego.

Jak zamówić stronę internetową

  1. Złożyć zamówienie na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  2. Dokładnie opisać stronę - wygląd, funkcje, ilość podstron.
  3. Jaki wariant wybierzesz? – Dla bardziej oszczędnych, dla oszczędnych czy strona szyta na miarę?
  4. Dołączyć do maila materiały: zdjęcia, teksty, logo jeśli jest.
  5. Podasz nam adresy kilku interesujących ci stron internetowych, które widziałeś w sieci. Podaj co najbardziej ci się podoba na tych stronach? – układ strony, nawigacja, kolorystyka, funkcje, itd. Na podstawie tych informacji będziemy wstępnie ci wybierać kilku gotowych szablon.
  6. Sporządzamy wstępny kosztorys za wykonanie strony i ci wyślemy.

Jakie są rozmiary bannerów?

Często różne witryny proponujące u siebie reklamę, stosowały takie rozmiary reklam, aby jak najlepiej wpasowywały się w wygląd strony. Z punktu widzenia właścicieli witryn, rozwiązanie to było idealne, gdyż mogli wymóc na reklamodawcach, najbardziej pasujące do witryny rozmiary banerów. Kłopot pojawiał się w momencie, gdy reklamodawca chciał użyć w internetowej kampanii reklamowej kilku witryn. Wtedy musiał przygotować tą samą reklamę w różnych rozmiarach dla poszczególnych witryn.

Dlaczego na stronie nie ma podanego nr. telefonu?

Większość klientów dzwonili do mnie z zapytaniem „ile kosztuje strona internetowa?”

Nie da się na szybko podać konkretną kwotę, ponieważ cały koszt za wykonania strony internetowej zależy od wielu czynników, np.:

Co to jest szablon?

Na mojej stronie internetowej często stosuję termin „szablon” i czasami klienci wysłali do mnie e-mail z zapytaniem o cenę wykonania szablonu, po kilku „dialogów” przez e-mail zorientowałem się, że klientowi nie chodziło o wykonania tylko szablonu lecz całą stronę. Dostałem także kilku e-mail z zapytaniem w takim stylu: „interesuje mnie wykonanie szablonu strony internetowej, najlepiej z systemem CMS Joomla lub WordPress z wszystkimi dodatkami i widgetami”, wtedy zorientowałem się, że wiele osób błędnie zrozumiał pojęcia szablonu w zakresie projektowania stron internetowych. Poniżej wyjaśnię znaczenia słowa szablonu stosowanego w projektowaniu stron www.

Webmaster Webdeveloper Webdesigner Freelance

Freelancer

Freelancer (pol. wolny strzelec) – osoba pracująca bez etatu, realizująca projekty na zlecenie, najczęściej specjalizująca się w danej dziedzinie.

Do profesji szczególnie popularnych wśród wolnych strzelców należą m.in. fotografia, dziennikarstwo, copywriting, tłumaczenie, programowanie, malarstwo, grafika, doradztwo i inne zawody, głównie związane z pracą twórczą. Określenia „wolny strzelec” zazwyczaj nie używa się w stosunku do osób wykonujących prace fizyczne.

Tworzenie stron internetowych

Strony internetowe to najszerszy i najszybszy kanał informacyjny. Dzięki nim ich odbiorcy informowani są na bieżąco o nowościach i zmianach w ofercie.

Właściwie projektowanie i wykonanie strony www zgodnie ze sztuką projektowania oraz potrzebami odwiedzających oraz optymalizacja stron internetowych - zapewniają skuteczną formę promocji Państwa serwisów WWW przez całą dobę.

Internet rozwija się bardzo szybko, coraz więcej osób ma do niego dostęp, obecnie nie tylko młodzi ludzie interesują się Internetem, lecz stał się on źródłem informacji i wiedzy dla wszystkich: od najmłodszych do najstarszych!

Strona internetowa jako doskonała reklama

Reklama w Internecie staje się najlepszą i najtańszą drogą dotarcia do klienta, podnosi prestiż firmy i przynosi jej znaczne dochody.

Strona internetowa jest najtańszą reklamą w Internecie, jest dostępna dla wszystkich ludzi z każdego zakątka świata 24 godziny/dobę, 365 dni/rok.

Koszt utrzymania strony na 1 rok (opłata za hosting, cena za rejestrowania domenę) jest  znikomy w porównaniu do jednej tradycyjnej kampanii reklamowej, która jest ograniczona do ilości ulotek lub ilości dni wywieszaniu reklamy!

Ostrzeżenie dla spamerów

Mój adres e-mail jest podany tylko dla moich potencjalnych klientów a nie dla spamerów. Nie wysyłaj do mnie swoich ofert!

Przydatne linki (Warto poczytać!):

Kilka słów o nas

Jesteśmy grupą freelancerów specjalizujących się w projektowaniu, tworzeniu stron internetowych opartych o systemach CMS Joomla i Wordpress oraz wdrażaniu sklepów internetowych opartych o system e-commerce PrestaShop.

Jako zespól oferujemy kompletne stron www dla firm, rozbudowane serwisy www, portale dla organizacji oraz dużych korporacji , sklepy internetowe dla firm, których specyfikacją jest handel.

Co robimy?

Projektujemy responsywnych stron www oraz sklepów internetowych na najbardziej popularnych systemach Joomla, WordPress oraz PrestaShop z zastosowaniem technologii RWD (Responsive Web Design).

Obecnie projektujemy wyłącznie stron responsywnych RWD, które są dostosowane do różnych urządzeń: komputerów, tabletów i smartfonów.

Najwyższa jakość!

Strony www projektowane przez nas posiadają optymalny kod źródłowy, co jest bardzo ważnym czynnikiem w pozycjonowaniu stron w wyszukiwarkach. Ponad to każda strona, w naszym wykonaniu, przystosowana jest do wszystkich przeglądarek i wszystkich urządzeń: komputerów, tabletów, smartfonów i telewizorów.

Obecnie przy projektowaniu stron internetowych nie piszemy już tradycyjnych arkuszy stylów css, zamiast tego piszemy w LESS (osoby, którzy zajmują się projektowaniem stron internetowych zapewne wiedzą co to jest LESS). Jesteśmy perfekcjonistami, dlatego zawsze robimy strony internetowe bardzo starannie, strony mają czyste, przejrzyste kody źródłowe. Podczas robienia strony na bieżąco testujemy stronę na każdym etapie pracy, testujemy na wszystkich przeglądarkach: FireFox, Google Chrome, Opera, Internet explorer, Safari. Testujemy nie tylko na komputerze ale także na tabletach i smartfonach.

Często spotkamy w Internecie beznadziejnych stron, które były zrobione nie starannie, one tylko ładnie wyglądają, ale gdy zaglądamy do kodów źródłowych, to szkoda słów! Niestety wiele właścicieli stron internetowych, albo nie wiedzą, albo wybierają wykonawców, którzy oferują tanich stron internetowych, no i potem dostają takie strony beznadziejne, wg. nas to pieniądze wydane na takie beznadziejne strony są to pieniądze wyrzucane w błoto! My takich tandetnych stron nie robimy, a to dlaczego? Bo jesteśmy perfekcjonistami! Jak już coś robimy, to musi być dobrze zrobione!

Rozwijamy twój biznes

Projektujemy strony internetowe profesjonalne i użyteczne, tak aby strona internetowa była inwestycją, która się zwraca przez długie lata.

Udzielamy ci cenne porady, abyś mógł przygotować tylko niezbędne, użyteczne materiały (teksty i grafiki) dla strony internetowej, dzięki temu twoja strona www będzie przejrzysta, czytelna i użyteczna a klienci mogą szybko znaleźć tego co chcą szukać!

Mamy najlepszy stosunek jakości do ceny!

Wykonujemy strony bardzo starannie i profesjonalnie, w efekcie tego dostaniecie stronę o bardzo dobrej jakości, jednak to wszystko kosztuje. Dla osób, którzy jedyną kryterią wyboru jest cena, to zapewne zawsze znajdą kogoś, kto oferuje taniej niż my, ale w efekcie ich wyboru oni dostają kiepską stronę tzw. Chińską tandetą!

Jednak dla tych, którzy chcą mieć stronę o dobrej jakości za rozsądną cenę, to wybrać nas, to strzał w dziesiątkę!

U nas każda strona jest wyceniona indywidualnie. My zawsze sporządzamy wstępny kosztorys na podstawie podanych informacji przez zleceniodawców, jeśli potencjalni zleceniodawcy się zdecydują, to zaczynamy robić stronę.

Zleceniodawca płaci dopiero, gdy strona jest ukończona całkowicie i została całkowicie zaakceptowana przez zleceniodawcy, u nas nie kupuje kota w worku!. Nie pobieramy ani przedpłat ani zaliczek (z wyjątkiem zaliczki na poczet zakupu potrzebnych materiałów do wykonania strony, np. komercyjny szablon, płatne moduły, plug-in czy płatne zdjęcia, chyba że zleceniodawca sam kupuje te materiały, oczywiście podamy adresy gdzie można kupić potrzebne materiały)

Webmaster freelance

Projektowanie, Tworzenie responsywnych stron internetowych w systemach: Joomla, WordPress, HTML5 + CSS3. Wdrażanie sklepów internetowych na PrestaShop.

Najlepszy stosunek jakości do ceny: Profesjonalnie i starannie wykonanie, użyteczne i przyjazne użytkownikom, optymalizowane pod względem SEO oraz szybkości ładowania strony!

Mój adres e-mail jest podany tylko dla moich potencjalnych klientów a nie dla spamerów. Nie wysyłaj do mnie swoich ofert!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona używa plików Cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.