Etapy tworzenia stron internetowych, projektowanie stron www Joomla, Wordpress, Prestashop

Responsywne tworzenie stron internetowych - Jak przebiega proces tworzenia strony WWW

Etapy tworzenia strony www

Projektowanie stron internetowych jest procesem wieloetapowym. Poniżej prezentujemy standardowe etapy pracy nad stroną internetową (projektowanie stron www). Ze względu na indywidualne podejście do każdej realizacji strony www, poniższy schemat pracy nie ma charakteru uniwersalnego.

1. Rozpoznanie potrzeb Klienta

Proces projektowania stron internetowych rozpoczynamy od określenia potrzeb oraz oczekiwań klienta.

 • czy to będzie zwykła reklama, wizytówka firmy w Internecie?
 • czy strona ma zawierać dokładnie wszystkich usług/produktów firmy?
 • czy to będzie sklep internetowy, do sprzedawania towarów w sieci?
 • czy to będzie serwis www, portal dla organizacji,  instytucji, fundacji, itd.

2. Analiza konkurencji

Po zapoznaniu się z potrzebami i oczekiwania klienta analizujemy profil działalności klienta, jego oferty oraz grupy docelowej, do której ma trafić tworzona strona WWW lub sklep internetowy. Zapoznamy się z branżą (analiza strony www konkurencji) i specyfiką działalności firmy oraz ocena stron www konkurencji. Projektowanie stron www (projekt strony www) staje się bardziej skuteczne, gdy przeanalizujemy zaprezentowane przez konkurencje rozwiązania, przyglądamy się wzorcowym przykładom w celu wydobycia zalet i dobrania najlepszych narzędzi. Analiza konkurencyjnych stron www to najlepszy sposób na uniknięcie błędów projektowych, merytorycznych i technologicznych przy budowaniu - projektowanie strony www.


3. Planowanie

Po zapoznaniu się z potrzebami i oczekiwaniami klienta oraz analizie jego konkurencji opracowujemy wstępnej koncepcji układu podstron, systemu nawigacji oraz prezentacji treści na stronach.

W zależności od zapotrzebowania klienta, czy chce tylko prostą stronę wizytówkową czy zamierza częściej aktualizować i rozbudować stronę proponujemy klientowi wybór technologii wykonania strony: HTML5 + CSS3, skrypty PHP lub system zarządzania treścią CMS Joomla bądź CMS WordPress.

Precyzja ustaleń z tej fazy przekłada się na projektowanie strony www i dokładną wycenę kosztów realizacji strony internetowej.


4. Kosztorysowanie

Po ustaleniu wspólnie z klientem dokładnie co będzie zawierać strona internetowa/serwis www oraz dokonaniu wyboru technologii wykonania strony www, przygotowujemy kosztorys za wykonaną stronę.


5. Podpisanie umowy

Przedłożona oferta na projektowanie strony internetowej/serwisu www po krótkich ustaleniach mających na celu doprecyzowanie szczegółów pracy nad stroną www oraz kosztorysu zostaje sfinalizowana w formie umowy o dzieło. Naniesienie ostatecznych poprawek, następnie podpisanie umowy jest dla nas sygnałem do rozpoczęcia prac nad stroną www - w tym momencie rozpoczyna się właściwe projektowanie strony www.


6. Projektowanie stron WWW (Projekt graficzny - Layout)

Na podstawie wcześniejszych ustaleń oraz informacji zebranych podczas poprzednich etapów powstaje szkicowa wersja strony www, wstępny projekt strony www oraz koncepcja systemu nawigacji strony internetowej. Wspólnie dyskutujemy logiczne rozmieszczenie poszczególnych elementów.

Ustalamy kolorystykę strony, jaki odcień koloru klient chce mieć na stronie, jeśli klient już posiada logo firmy, to najrozsądniej byłoby dostosować kolorystykę strony do koloru loga.

Na tym etapie klient powinien nam dostarczyć swój logo firmowe (jeśli posiada) i ewentualnie jakieś inne zdjęcia, grafiki, które klient chce wykorzystać na stronie.

Na podstawie tych materiałów i wcześniejszych ustaleń wykonujemy projekt graficzny obrazujący wygląd przyszłej strony www, schematu budowy, jak również nawigacji i przedstawiamy klientowi do akceptacji.

Po akceptacji projektu lub wprowadzeniu ewentualnych poprawek następuje przejście do kolejnego etapu - tworzenia strony internetowej.


7. Tworzenie strony internetowej (Cięcia Layoutu i Kodowanie)

Gdy klient całkowicie akceptuje projekt graficzny strony oraz wpłaci nam zaliczkę przystępujemy się do kolejnego etapu: tworzenie strony internetowej.

Proces tworzenia strony internetowej trwa zazwyczaj od tygodnia do czterech tygodni. Czas tworzenia strony internetowej zależy od stopnia skomplikowania strony www, ilości podstron oraz ilości treści wyświetlanej w serwisie.

Ten etap tworzenia strony jest zrealizowany w kilku mniejszych etapach:

 1. Cięcia Layoutu: Graficzny projekt wyglądu strony zostanie pocięty na wiele mniejszych kawałków do wykorzystania w budowie szablonu strony.
 2. Kodowanie: Wykonujemy szablon strony w technologii HTML5 + CSS3.
 3. Na podstawie wykonanego szablonu strony w technologii HTML5 + CSS3 wykonujemy szablon dla systemu CMS Joomla, CMS WordPress (w przypadku serwisu zrobionego z systemu CMS Joomla lub CMS WordPress)
 4. Wypełnienie treścią w poszczególnych podstronach: Najpóźniej na tym etapie klient powinien nam dostarczyć wszelkich materiałów do wykonania strony takie jak: logo, zdjęcia, teksty (informacje o firmie, opisy produktów i usług, dane kontaktowe, itd.), hasła reklamowe – Tak naprawdę, to klient powinien nam dostarczyć te materiały na początku etapu projektowania wyglądu strony (Etap 6).

Na tym etapie przygotowujemy kod strony internetowej tak, by zapewnić poprawne wyświetlanie stron w różnych przeglądarkach i umożliwić jej jak najlepsze pozycjonowanie w wyszukiwarkach (jest to tzw. optymalizacja strony internetowej).

Po ukończeniu tej części prac umieszczamy nowo utworzoną stronę www na naszym serwerze testowym gdzie następuje test poprawności działania oraz wyświetlania w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych (IE, FireFox, Opera, Chrome, Safari).

Na tym etapie strona www podlega ponownej akceptacji Klienta lub ewentualnym poprawkom.


8. Uruchomienie stronę na docelowym serwerze

Klient przetestuje stronę umieszczoną na naszym serwerze testowym a gdy akceptuje i zapłaci nam należność za wykonaną stronę my umieszczamy stronę na docelowym serwerze.

Klient ma do wyboru:

 • Podać nam dane dostępowe do swojego serwera a my mu tam umieszczamy stronę.
 • Pomagamy w wyborze firmę hostingową i rejestrowania domenę i umieszczenie stronę na serwerze.
 • Udostępniamy klientowi pliki strony, a klient sam je umieszcza na swoim serwerze.

9. Usługi dodatkowe

Po ukończeniu strony www możemy przejść do realizacji usług dodatkowych np. opieka nad serwisem.

Optymalizacja stron www i Rejestracja strony w wyszukiwarkach.

Aby uruchomiona strona internetowa mogła pełnić swoją rolę marketingową i usługową, musi być dostępna dla Internautów i łatwa do odnalezienia w internecie.

Oferujemy darmowe zgłoszenie stworzonych stron www do najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych.

Podczas budowy kodu stron, optymalizujemy go tak, by był jak najbardziej "przyjazny" dla wyszukiwarek internetowych przy zachowaniu pełnej użyteczności dla odwiedzających.

Aktualizacja strony internetowej

W każdej chwili jesteśmy gotowi podjąć się stałej lub jednorazowej opieki nad stroną internetową (aktualizowanie nowości na stronie, dodawanie zdjęć do galerii, ogłaszanie promocji, modyfikacje grafiki itp.).

Klientom, którzy zamawiają u nas stronę z systemem CMS Joomla lub WordPress, oferujemy darmowe szkolenie z obsługi panelu administracyjnego w zakresie edytowania istniejących treści, dodawanie nowych treści, usuwanie nieaktualnych treści.

Klientom, którzy zamawiają u nas sklep internetowy oparty na silniku PrestaShop, oferujemy darmowe szkolenie w zakresie dodawanie produktów do sklepu, edytowanie informacji istniejącego produktu, edytowania kategorii produktów, dodawania zdjęć do produktu.

Kilka słów o nas

Jesteśmy grupą freelancerów specjalizujących się w projektowaniu, tworzeniu stron internetowych opartych o systemach CMS Joomla i Wordpress oraz wdrażaniu sklepów internetowych opartych o system e-commerce PrestaShop.

Jako zespól oferujemy kompletne stron www dla firm, rozbudowane serwisy www, portale dla organizacji oraz dużych korporacji , sklepy internetowe dla firm, których specyfikacją jest handel.

Co robimy?

Projektujemy responsywnych stron www oraz sklepów internetowych na najbardziej popularnych systemach Joomla, WordPress oraz PrestaShop z zastosowaniem technologii RWD (Responsive Web Design).

Obecnie projektujemy wyłącznie stron responsywnych RWD, które są dostosowane do różnych urządzeń: komputerów, tabletów i smartfonów.

Najwyższa jakość!

Strony www projektowane przez nas posiadają optymalny kod źródłowy, co jest bardzo ważnym czynnikiem w pozycjonowaniu stron w wyszukiwarkach. Ponad to każda strona, w naszym wykonaniu, przystosowana jest do wszystkich przeglądarek i wszystkich urządzeń: komputerów, tabletów, smartfonów i telewizorów.

Obecnie przy projektowaniu stron internetowych nie piszemy już tradycyjnych arkuszy stylów css, zamiast tego piszemy w LESS (osoby, którzy zajmują się projektowaniem stron internetowych zapewne wiedzą co to jest LESS). Jesteśmy perfekcjonistami, dlatego zawsze robimy strony internetowe bardzo starannie, strony mają czyste, przejrzyste kody źródłowe. Podczas robienia strony na bieżąco testujemy stronę na każdym etapie pracy, testujemy na wszystkich przeglądarkach: FireFox, Google Chrome, Opera, Internet explorer, Safari. Testujemy nie tylko na komputerze ale także na tabletach i smartfonach.

Często spotkamy w Internecie beznadziejnych stron, które były zrobione nie starannie, one tylko ładnie wyglądają, ale gdy zaglądamy do kodów źródłowych, to szkoda słów! Niestety wiele właścicieli stron internetowych, albo nie wiedzą, albo wybierają wykonawców, którzy oferują tanich stron internetowych, no i potem dostają takie strony beznadziejne, wg. nas to pieniądze wydane na takie beznadziejne strony są to pieniądze wyrzucane w błoto! My takich tandetnych stron nie robimy, a to dlaczego? Bo jesteśmy perfekcjonistami! Jak już coś robimy, to musi być dobrze zrobione!

Rozwijamy twój biznes

Projektujemy strony internetowe profesjonalne i użyteczne, tak aby strona internetowa była inwestycją, która się zwraca przez długie lata.

Udzielamy ci cenne porady, abyś mógł przygotować tylko niezbędne, użyteczne materiały (teksty i grafiki) dla strony internetowej, dzięki temu twoja strona www będzie przejrzysta, czytelna i użyteczna a klienci mogą szybko znaleźć tego co chcą szukać!

Mamy najlepszy stosunek jakości do ceny!

Wykonujemy strony bardzo starannie i profesjonalnie, w efekcie tego dostaniecie stronę o bardzo dobrej jakości, jednak to wszystko kosztuje. Dla osób, którzy jedyną kryterią wyboru jest cena, to zapewne zawsze znajdą kogoś, kto oferuje taniej niż my, ale w efekcie ich wyboru oni dostają kiepską stronę tzw. Chińską tandetą!

Jednak dla tych, którzy chcą mieć stronę o dobrej jakości za rozsądną cenę, to wybrać nas, to strzał w dziesiątkę!

U nas każda strona jest wyceniona indywidualnie. My zawsze sporządzamy wstępny kosztorys na podstawie podanych informacji przez zleceniodawców, jeśli potencjalni zleceniodawcy się zdecydują, to zaczynamy robić stronę.

Zleceniodawca płaci dopiero, gdy strona jest ukończona całkowicie i została całkowicie zaakceptowana przez zleceniodawcy, u nas nie kupuje kota w worku!. Nie pobieramy ani przedpłat ani zaliczek (z wyjątkiem zaliczki na poczet zakupu potrzebnych materiałów do wykonania strony, np. komercyjny szablon, płatne moduły, plug-in czy płatne zdjęcia, chyba że zleceniodawca sam kupuje te materiały, oczywiście podamy adresy gdzie można kupić potrzebne materiały)

Webmaster freelance

Projektowanie, Tworzenie responsywnych stron internetowych w systemach: Joomla, WordPress, HTML5 + CSS3. Wdrażanie sklepów internetowych na PrestaShop.

Najlepszy stosunek jakości do ceny: Profesjonalnie i starannie wykonanie, użyteczne i przyjazne użytkownikom, optymalizowane pod względem SEO oraz szybkości ładowania strony!

Mój adres e-mail jest podany tylko dla moich potencjalnych klientów a nie dla spamerów. Nie wysyłaj do mnie swoich ofert!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ta strona używa plików Cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.